avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1045 soluții astăzi
Forum Activitate dianaSi85

Activitate dianaSi85

nu am imprumutat carti niciodata de la biblioteca...deci nu puteau sa se stranga atatia bani din penalizari. toti anii de studii i-am achitat integral..fapt care pot sa-l demonstrez prin chitante. Alt contract ,la terminarea anului 3, nu am mai incheiat cu universitatea! In mod normal la inceperea fiecarui an de studiu se incheie un nou contract...fara acel contract nu puteam sa studiez mai departe..deci am studiat 3 ani am 3 contracte achitate integral.Nu inteleg provenienta acestor penalizari si nimeni nu vrea sa-mi spuna care e situatia mea pana nu achit acei bani
problema mea este urmatoarea: sunt inscrisa la o facultate (de zi) de drept specializare Administratie Publica,unde mi-am depus toate actele in original si am fost mereu cu platile la zi. La sfarsitul anului 3 nu mi-am prezentat lucrarea de licenta din motive personale.Nu am mai incheiat cu universitatea nici un contract ..pur si simplu am lasat lucrurile "asa in aer`".dupa un an de zile am incercat sa-mi scot dosaru pt ca imi trebuia urgent diploma originala de bacalaureat si o doamna "draguta" mi-a spus ca sunt exmatriculata si ca datorez facultati 40 de milioane.si pana nu achit aceasta suma ea nu are voie sa deschida dosaru meu si fapt pt care nu poate sa-mi dea diploma de bacalaureat.Intrebarile mele suna cam asa: au voie sa-mi tina acte originale? au voie sa pretinda bani,bani pe care nu stiu de unde iau scos? ce as putea sa fac in conditiile astea? va rog sa ma ajutati cu un sfat