avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 549 soluții astăzi
Forum Activitate monica-m

Activitate monica-m

Casatoriti de aproape 4 ani. 2 copii sub 4 ani .. am locuit in UK ( acolo ne-am cunoscut ) insa fiind copii prea mici ca sa ne descurcam sotul indrumat de soacra a inceput sa fie irascisibil ca vrea acasa ( ca ne ajuta al lui) .. cand bebe 2 avea 6 sapt am venit la el din Uk .. am inceput sa construim bucatarie separata baie cam tot ce aveam nevoie ca sa fim separat de ei .. insa in timp ce se construia( pe banii mei) au inceput si barfele certuri ca la sfarsit sa il bata pe sotul meu.. politia chemata si multe altele . atunci am hotarat ca ne intoarcem in UK..( insa de Craciun am mers la ai mei si sotul meu a hotarat ca vrea sa ramana la ai mei .. pana imi termin eu sem 2 la facultate si ultimul an.. trecand 5 luni de cand sunt plecata al meu s-a impacat cu ai lui .. ii barfeste si vb urat pe ai mei.. si mi-a zis clar si raspicat ca vrea acum sa plece inapoi la ai lui .. ca la mn nu mai vrea ..eu insa nu vreau sa ma intorc cu copii la stresul si minciuna din curtea aia .. a fost un stres pt baietel ca tremura tot timpul cand auzea urlaturi.. dar sotul meu a sters cu buretele tot si m-a ameninta ca pleaca si ia si copiii si baga si divortul de unde o sa castige el copiii..dand vina pe mn si comportandu-se exact ca parintii lui cu noi pana sa plecam .. ( nu stiu ce i-au bagat in cap dar de abia imi rasp la telf )imi cer scz de roman insa Intrebarea mea e poate castiga el copiii din moment ce eu nu vreau sa vin acolo plus cum imi pot recupera banii investiti acolo ( el se lauda ca si-a facut toate necesare insa nu si ca de pe banii mei ) Multumesc