avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1218 soluții astăzi
Forum Activitate Xandra_ymy

Activitate Xandra_ymy

Răspuns la discuția Act sexual cu un minor
ms tuturor !
Răspuns la discuția Act sexual cu un minor
nerecunoasterea faptei inlatura urmarirea penala?
Răspuns la discuția Act sexual cu un minor
stiu ca este grav...este infractiune dar vreau o portita de scapare...nu pt gravitatea faptei in sine ci pentru faptul ca familia fetei stia ca au o viata sexuala si nu au facut nimic un an de zile...acum ca baiatul a lasat o se razbuna...acest fapt la declarat si la politie...ca baiatul iese cu alta fata ...
Răspuns la discuția Act sexual cu un minor
nu stia nimeni la inceput....am aflat ulterior...poate fi un avantaj...insa fapta ramane la fel de grava
Răspuns la discuția Act sexual cu un minor
nu cunostea varsta si nici noi pt ca ea venea frecvent in casa noastra....nu stia nimeni ce se intampla intre ei...problema e ca stau impreuna de 2 ani actul sexual a fost comis in urma cu 6 luni iar ea a depus plangere acum si familia ei stia situatia ..fata le a spus de acum doi ani...noi nu stiam nimic...am aflat doar cand a fost chemat la poilitie
Răspuns la discuția Act sexual cu un minor
nu erau vecini si nici nu se cunosteau...ea a mintit ca are 17 ani si chiar arata este f dezvoltata si inalta a fost consimtit actul sexual acum 6 luni si ea a depus plangere din gelozie...ulterior am aflat varsta reala ...imi este foarte dificil sa trec prin toate astea pentru ca baiatul este nepotul meu...nu stim cum sa iesim din aceasta situatie disperata....mersi din inima tuturor care ma ajuta.
Răspuns la discuția Act sexual cu un minor
ar fi o posibilitate dar nu cred ca inlatura raspunderea penala a faptei....este foarte complicat pt ca orce motivatie nu exclude faptul ca este minora...problema mea este daca exista vreo posibilitate de a nu fi condamnat.Mersi mult pt raspunsuri.
Răspuns la discuția Act sexual cu un minor
asta stiam dar ma intereseaza daca scapa de urmarire penal deoarece fata nu arata de 13 ani si el nu stia varsta a aflat dupa si un alt aspect ea este cunoscuta in tot orasul si de politie ...fuge de aks...iese cu barbati...
buna...am si eu o intrebare ...as dori sa mi raspunda cineva cu experinta ,as vrea sa stiu ce se poate intampla in cazul actului sexual cu un minor daca fata are 13 ani si nu arata...iar faptuitorul nu stia varsta fetei el avand 19 ani...iar reclamatia a fost facuta dupa 6 luni ea motivand faptul ca a fost de acord cu actul sexual si acum la reclamat de ciuda ca nu mai sta impreuna cu ea...sunt sanse sa scape?