avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Activitate ga6rie1a

Activitate ga6rie1a

Răspuns la discuția Casa de asigurari sanatate
Dosarul a fost depus ,iar la 2 ore a fost sunat sa mearga sa isi ridice dosarul ca s-ar aproba doar copiilor pina la 18 ani,la care sotul a cerut sa i se dea in scris refuzul si motivul.Multumesc pentru raspuns ,inteleg ca bugetul limitat ar putea fi un impediment...Multumesc
Sotul in varsta de 50 ani,coasigurat,are dreptul la decontarea unei orteze deget mana?
Răspuns la discuția Acte scuter
nu exista niciun document,in fatza chestorului ,singura problema ridicata de chestor a fost asigurarea,pt ca la data respectiva fiica-mea un avea permis auto si cum era sub 25 de ani,ii venea de plata asigurarea vreo1000 de euro si i-am platit propietarului banii pe asigurare,pe lunile ramase ca sa ramina pe asigurarea lui,dar nu s-a pus niciodata problema unui acte de vanzare -cumparare...noi nu am cerut,chestorul nu ne-a facut,in schimb pe acel permis de conducere al scuterului ,eliberat de ministerul de interne si directia generala a traficului,unde sant trecute toate caracteristicile scuterului,e trecut numele fiicei mele,in asigurare, cat si in documentul de radiere la scoaterea din spania,e trecut numele fiicei mele....,acel permis avea inainte numele fostului propietar....l-am avut inscris la primarie ,plateam impozit pe el,in romania,nu e suficient ca e trecuta la propietat ,vor act de provenientza,nu ni s-a dat,nu am cerut,dar daca le-as fi pierdut!?....chiar nu e nimic de facut?

daca un ar fi avut acel talon -permis pe numele ai,care e un act oficial,nu e o hartie ordinara,e un acy eliberat de o instituti,un act cu care ea l-a inscris la primarie in spania,e un act care are o hartie speciala,nu vad de ce mai vor sa stie provenientza,doar e pe numele ei!,un se poate face o declaratie pe propia raspundere in fatza notarului? va rog frumos,cine ma poate ajuta,un raspuns concret....multumesc
Discuție Acte scuter
fiica mea a cumparat un scuter in spania unde a facut actele la chestor cu fostul propietar,iar chestorul s-a ocupat de absolut totu,asa ca toate actele sant pe numele ei ,permisul de circulatie(talonul),eliberat de regatul spaniei ministerul de interne directia generala a traficului,asigurarea,cerera de radiere din circulatie in spania,absolut in toate apare propietar,problema e ca aici un il inscrie la primarie fara act de cumparare sau factura....ce e de facut?multumesc frumos