avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 778 soluții astăzi
Forum Activitate mimigherasa

Activitate mimigherasa

Răspuns la discuția decaderea din drepturi parintesti
stie cineva cum sa procedez ca sa pot parasi tara cu fetita mea fara acordul tatalui deoarece acesta este in strainatate si nu stiu absolut nimic de el...sia schimbat chiar si nr de telefon..va rog sami raspundeti,,,multumesc frumos
Răspuns la discuția decaderea din drepturi parintesti
va multumesc mult pt raspuns... dar problema e k el este plecat in strainatate si nu tinem legatura deloc...pot face lucrurile astea chiar dak el nu este in tara
am trait in concubinaj 7 ani cu tatal fetitei mele,cand eram insarcinata in patru luni acesta a fost arestat si eliberat abia cand fetita avea 7 luni.A mers si sa trecut pe certificatu de nastere la tata.dupa 2 luni neam despartit ca el plecasera in strainatate si nu il interesa deloc de soarta fetitei.Acum fetita are 3 ani si el nici macar nui da un telefon,plus de asta are grija sa ma ameninte {a pus chiar si o postare pe internet cu datele mele pers si nr telefon precum k as fi o dama de companie}.as vrea sal decad din drepturile parintesi ca sunt constienta ca vrea sa ne faca rau si asa nu mai am nici o legatura cu el si fetita mea poate sa aiba o copilarie fericita.tin sa precizez ca am crescut singura fetita fara ca pe el sal intereseze...mi se pare un pericol pentru copil deoarece mai tot timpu imi spune ca e pe la puscarie,,,,va rog din suflet sami raspundeti si sami spuneti ce sanse as avea.......multumesc din suflet