avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1088 soluții astăzi
Forum Activitate constantin62

Activitate constantin62

va multumesc .
iar in legatura cu mentiunea -nu are asupra lui permisul ,cu toate ca eu l-am prezentat nu imi aplica masura s-au amenda neprezentari permisului ,nu este o greseala in PV de contestat

este mentionata data incheierii PV ,dar nu pot justifica data primirii acestuia intrucat l-am primit fara plic.
astept comunicarea din partea politiei trimisa recomandat ,iar termenul de 15 zile de data incheeri PV sau de la data primiri acestuia care nu o pot dovedi intrucic nu a venit in plic ci simplu PV pus in use
am circulat la iesire din Braila catre Slobozia inafara localitati ,cu antiradarul montat ,am depasit un autoturism care a accelerat in timp ce eu il depasam si astfel am trecut de limita admisa ,dar nu cu mai mult de 20 -30 in fata un pod de unde apare un auto radar ,si imediat si detectorul meu a raspuns automat clar ca radarul a fost deschi in acel moment am fost oprit ,mi s-au cerut documentele ,le-am prezentat pe toate inclusiv permisul ,am fost acuzat ca am circulat cu 157 km ,
am spus ca nu poate fi adevarat .dupa 5 minute mi se inapoiaza toate actele si imi spune ca o sa primasc acasa. dupe o saptamina am primit un proces verbal fara plic sau recomandata in care specifica urmatoarele, refuza s-a semneze procesul verbal ,are semnaturile agentilor ,datele aparatului radar si auto si mentioneaza ca nu am permisul la mine dar nu specifica in PV sanctiunea neprezentari permisului ,mentionez ca PV este incheat pe 17 05 2012 si l-am primit pe 25 ,iar instiintarea recomandata de la politie nu am primito inca .
as vrea sa stiu daca sint in termen pentru a depune contestatie si ce sanse am in legatura cu cele relatate de a anula PV.