avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Activitate abisal11

Activitate abisal11

Multumesc!
Locuiesc in Baia Mare pe o straduta a carei latime nu este mai mare de 5 m.Are faima unei zone linistite,lucru care se reflecta mai mult in impozit.In fiecare zi se aduna in fata casei mele(care are fatada direct pe trotuar) un numar mare de copii...la joaca ..cu mingi biclete trotinete .Ei sunt din vecini si din cartier.Se joaca pe partea carosabila,galagia fiind infernala(in casa nu ne auzim om cu om).Atunci cand ies sa-i mai potolesc,parintii imi spun ca este treaba mea daca ma deranjeaza n-am decat sa-mi pun casa pe roti si s-o mut mai in curte.Joaca lor dureaza in unele cazuri intre orele:16-22.La aceasta joaca participand uneori si parintii(femei la 36 ani pe trotineta)Mama mea este o persoana in varsta de 79 ani,este dupa un accident vascular si arere o grava afectiune cardiaca.Eu in multe cazuri am de pregatit materiale pentru a doua zi,ceea ce cu greu pot face. Ma intreb daca noi suntem condamnati la a trai pentru totdeuna in acest infern.Curios este faptul ca familia mea nu si-a deranjat vecinii niciodata,respectam programul de odihna al celor din jur.Si ma mai intreb daca este bine ca acesti copii sa fie crescuti in spiritul lipsei de respect fata de omul de langa ei.Nu stiu daca este bine sa li se inoculeze ideea ca daca sunt copii au voie sa faca orice.Nu exista o lege care sa protejeze adultii de aceste neplaceri???Mentionez:copiii nu au nicio vina,ei fac si spun ceea ce vad de la parintii lor,reprezinta oglinda familiei.