avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1552 soluții astăzi
Forum Activitate visan_veve

Activitate visan_veve

Nu este nr de dosar inscris pe dovada,dar nu este imposibil de aflat.Ceea ce ma intreb eu este:din moment ce am declarat ca nu am savarsit fapta cu intentie,numerele erau expirate de o zi,nu o sa fiu scoasa de sub urmarire penala,iar sanctiunea o sa fie de natura administrativa aceasta constand in amenda si suspendarea permisului pe un termen de 1-2 luni?In afara de aceasta as dori sa aflu,daca se poate,daca o sa fie necesar sa imi iau a doua serie de numere provizorii acum,pentru ca nu as vrea,si daca o sa fiu nevoita sa fiu in tara pana la solutionarea dosarului meu,deoarece pe data de 5 iulie o sa fiu plecata in afara tarii pe termen de doua luni.Ma poate afecta in vreun fel acest aspect?Va multumesc foarte mult!
In ziua de 13 am condus autoturismul personal neverificad termenul la care autorizatia de circulatie expira,iar in momentul opririi de catre agentul de politie am constatat ca aceasta expirase pe data de 12.mi s-a retinut permisul si eliberandu-mi-se davada de circulatie pe 15 zile.cat timp o sa imi fie retinut permisul de conducere si ce sanctiuni mi se mai aplica?Va multumesc!