avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1028 soluții astăzi
Forum Activitate miklosfulop

Activitate miklosfulop

din pacate da trebe sa trec peste acest MPU pe scurt" idiot test" nu costa 3000 de euro doar daca esti inconstient si vre sa arunci bani pe geam! cam 170 euro costa toata treaba si este in limba germana care nu este o problema pt persoana mea la cerere se poate si in limba materna dar asta presupun ca costa mai mult.
asa e in germania nu se intocmeste dosar penal doar daca este vorba de accident cu victime totusi am primit o amenda penala de 1600 euro care ulterior a scazut la jumate :)si o platesc in rate.cat despre suspendare e pe 10 luni de la data ridicari si e numai pe teritoriul germaniei .tot cazul a fost rezolvat in 3 saptamini . atunci dupa 10 luni pot idica permisul de la politia de unde apartin??sau trebe sa dau un examen de redobandire?
buna. din cate am inteles eu daca in ro este anulat permisul la 0,80 in sange eu am avut dublu deci mi se va anula permisul?dar mi se va intocmi si dosar penal? multumesc. Miklos
buna am si eu o intrebare la care nu gasesc raspuns :( pe data de12 mai mia fost retinut permisu pt alcol #-o 1,62 in sange asa ca mi sa suspendat dreptul de a conduce pe teritoriul germaniei pe 10 luni si o amenda de 1600 euro .permisul a fost trimis in ro.itrebarea mea este ce trebue sa fac daca ajunge in ro voi fii sanctionat si acolo?va fi anulat permisul ?