avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 991 soluții astăzi
Forum Activitate vasile_2000

Activitate vasile_2000

scuze am intirziat cu precizarile la ,,probleme cu hotarele unei parcele" dupa cum v -am scris acest teren este de 3300m2 care a fost masurat de comisia de punere in posesie ,dupa revolutie si asa l am folosit ambii mostenitori pina cind celalalt mostenitor s-a hotarit sa construiasca si asa am observat lipsa celor citeva sute de m2 , Deci acest teren este intabulat cu nr CF 1650 m2 la mine si 1650 la el

mai precizez ca in patrea stg. a parcelei mele sint vreo 1500m2 proprietatea primariei si este lucrat de un localnic probabil sub forma de arenda nu stiu exact sub ce forma il lucreaza Multumesc anticipat pentru ajutor
avem un teren intravilan de 3300m2 la care avem titlu de proprietate cu 2 mostenitori.Celalalt mostenitor s-a ocupat de procedura de intocmire a actelor de dezmembrare am platit onorariul celui care a efectuat masuratorile iar la urma celalalt mostenitor ni-a mai cerut o suma pentru ca el a umblat pentru aceste acte ,pina aici toate bune , dar acum a venit sa-mi reproseze ca in parcela nu sint 3300 si el vrea sa construiasca pe jumatatea lui si el a luat o firma de a delimitat hotarul la jumatatea lui si acest hotar a venit cu 1,5m in parcela mea Cum scot la lumina aceasta problema mii de multumiri