avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 988 soluții astăzi
Forum Activitate oana_veciunca

Activitate oana_veciunca

Răspuns la discuția custodie
bine bine si pentru custodia copilului ce pasi ar trebuii parcursi in afara de martori?eu cred si stiu ca ar trebui sa existe o portita pe undeva doar ca nu stiu care ea aia...sid e aceea cer sfaturi..multumesc
Răspuns la discuția custodie
am inteles partea asta...domiciliul ii va fi stabilit la mine, pensia alimentara va fi stabilita 25 % din salariul minim pe economie, insa eu vreau sa obtin custodia pentru ca vreau sa plec la mama pe perioada verii cu copilul si tatal acestuia nu vrea sa imi de aprobare nicicum ba chiar ma forteaza sa imi dau copilul in adoptie la parintii mei....
Răspuns la discuția custodie
problema mea este ca si judecatoarea e de acord cu custodia comuna propusa de tatal copilului
Discuție custodie
am un copil de 5 luni , nu mai sunt cu tatal acestuia, nu am fost nici casatoriti iar acuma l-am dat in judecata pe tatal copilului pentru custodie....la primul termen acesta a fost de acord sa imi dea custodia iar la al doilea termen deja nu a mai fost de acord...insa printr-o converstatie telefonica cu el mi-a spus ca nu e de acors sa imi aprobe custodia atata timp cat este obligat sa plateasca pensia alimentara minorului....sunt foarte stresata ca nu stiu cum sa fac pt ca singura nu pot sa ma descurc cu el avand in vedere ca nu am nici un venit, nu pot munci nicaieri iar cu pensia de 100 de lei pe care o primesc de la tatal copilului nu este de ajuns din moment ce pe el nu il intereseaza acest copil, nu il cauta deloc, in aceste 5 luni a vazut copilul doar de 2 ori.ajutati.ma va rog cu un sfat in legatura cu ce si cum as putea face sa abtin custodia copilului in judecata