avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1113 soluții astăzi
Forum Activitate morarusergiu

Activitate morarusergiu

am avut un apartament si nu am mai putut sa platesc ratele si mi-a fost luat,am fost executat silit si mi-au pus in spate inca 84000 mii ron.Mi-a venit la serviciu hotarare judecatoreasca pentru oprire din salariu adica1/3 o treime din salariu si i-mi face oprire pe salariu de 1 an si 3 luni,catre bamca care mia luat apartamentu pe atunci banca avea executoriu judecatoresc,acuma dupa o lege noua nu mai au voie sa aiba ei executoriu judecatoresc si toate dosarele care le-au avut leau luat alt executoriu judecatoresc,acesta facandu-mi si el oprire pe salariu si blocarea cardului de serviciu fara sa stie ca eu aveam deja oprire pe salariu de 1 an si 3 luni,cand l-am intrebat de ce mia blocat cardul mia zis ca e ceve normal ca am o datorie de achitat,si cand i-am spus ca deja eu in fiecare luna am oprire pe salariu mia zis ca la el nu sa virat nimic in cont.Dar problema nui asta ca pana la urma mia dat salariul de la banca dar numai 2/3 treimi din salariu,deci mi-a tras si contabilul sef o data si executoriu inca o data.Executoriu bancar care are dosarul meu acuma mia zis" el" ca nu stia despre oprirea de salariu si ca banca unde am fgacut eu imprumutu nu iar fi zis ca eu aveam deja oprire pe salariu,Vreau sa va rog sa-mi spuneti cine e vinovat de problema asta pe care v-am ziso pe cine sa dau in judecata pe banca ca nu ia adus la cunostinta executorului ca eu deja am oprire pe salariu sau executoriu stia ca am oprire si mi-a blocat cardu intentionat.SI CE DEMERSURI TREBUIE SA FAC PENTRU A DA IN JUDECATA BANCA PT CA EU CRED CA IA A GRESIT CAND IA PREDAT DOSARUL EXEUTORULUI NU IA ZIS DE OPRIRE.,MULTUMESC MULT,ASTEPT RASPUNS