avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1847 soluții astăzi
Forum Activitate narcis-murarescu

Activitate narcis-murarescu

Nu am avut niciodata vreo problema cu legea, nici macar o amenda de circulatie. Pana acum am fost la inspectoratul judetean de politie unde am depus o plangere si am stat de vorba cu sefii celor doi politisti care mai au plangeri pentru astfel de abuzuri. Cei de acolo au spus sa il dau in judecata.
Vineri am fost si mi-am scos si certificat medico-legal pentru vanataile pe care le am pe piept si in genunchi.
Luni voi merge sa vorbesc cu un avocat, dar nu vreau sa imi pierd timpul, vreau sa aflu daca are rost sa ii dau in judecata.
Cei doi politisti m-au agresat la mine in curte in fata casei si tot in curte au strigat sa nu misc ca trag dupa ce au armat pistoalele. Ma intereseaza daca cei doi aveau dreptul sa intre pe proprietatea mea, sa ma tranteasca la pamant si sa imi puna pistolul la cap, pentru ca ei banuiau ca fug de ei.
Nu era normal sa ma legitimeze si daca era vreo problema sa discutam?
Buna ziua,
Astazi in jurul orei 17 am fost cu motocicleta sa alimentez, la benzinaria din capatul strazii unde locuiesc. Pe strada principala trecea un echipaj de politie
in momentul in care eu am plecat de la pompa. Pana acasa aveam 100 de metri
imediat dupa ce am parcat motocicleta in fata garajului a ajuns si acel echipaj
la mine la poarta fara vreun fel de avertizari verbale sau sonore au intrat in curte
au venit la mine au scos pistolul si m-au imobilizat la pamant cu pistolul la cap si m-au amenintat ca ma impusca incercand sa ma ia pe sus si sa ma scoata afara din curte. Au intervenit mama si trei prieteni care erau pe terasa in curte.
Dupa ei au spus ca ma banuiau ca fug de ei si unul mi-a spus pe un ton foarte arogant ca puteam fii a saptea persoana pe care o impusca apoi au verificat permisul si actele motocicletei, totul fiind in regula, apoi au plecat.
Ce pot face ca sa raspunda in fata legii acel politist?
Nu cred ca aveau dreptul sa intre in curte, sa ma tranteasca la pamant si sa imi puna pistolul incarcat la cap.
Va multumesc!