avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1005 soluții astăzi
Forum Activitate Carmen333

Activitate Carmen333

Răspuns la discuția Reclamatii nejustificate
I-am dus aceasta lege printata inca de la prima lui amenintare, acum cateva luni. Se linisteste pe moment, iar a 2-a zi, pe fondul consmului de alcool, o luam de la capat. Si partea cea mai amuzanta e ca se mai si lauda ca ar avea un fiu avocat. Parerea mea e ca nici nu intentioneaza sa ma dea in judecata, doar sa ma streseze. Sunt constienta ca nu are ce sa imi faca din punct de vedere legal, dar m-am saturat sa ma tot trezesc cu el la usa. E o sursa constanta de stres si frustrare si mai ca-mi vine sa-l dau in judecata numai ca sa scap de el. Doar ca nu am nici timpul, nici resursele financiare necesare.

Am incercat toate abordarile posibie cu acest om: l-am rugat sa fie mai intelegator, l-am tratat cu respect si nu a functionat. L-am avertizat ca il dau in judecata pt hartuire, ba chiar i-am intors spatele cand a inceput sa ma ameninte ca o sa se duca in apartamentul de deasupra mea si "o sa sara in calcaie pana imi crapa tavanul". Isi schimba atitudinea zilnic in functie de partea patului pe care se trezeste si, cel mai probabil, in functie de consumul de alcool.
Buna seara!

Acum cateva luni am cumparat un apartament care acum este in renovare. Presedintele asociatiei de locatari este nemultumit de galagie, in ciuda faptului ca am picat de acord sa lucram doar intre orele 10-14 si 17-20, tocmai ca sa nu deranjam. Chiar si asa m-am trezit cu presedintele la usa, amenintandu-ma ca ma da in judecata si hartuindu-mi muncitorii. Mai mult decat atat, a chemat muncitori de la primarie pe motiv ca fac mizerie [nu era cazul, chemasem masina sa ia sacii de moloz] si chiar a convins un vecin mai putin inzestrat intelectual sa cheme politia, pe motiv ca "daram blocul". Vecinul si-a cerul scuze ulterior si a spus ca va retrage plangerea. Cred totusi ca ma voi mai confrunta cu astfel de evenimente.
As vrea sa stiu cum pot proceda si ce masuri pot lua ca sa nu ma trezesc cu acest individ la usa zilnic din momentul in care ma voi muta.

Multumesc anticipat!