avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 535 soluții astăzi
Forum Activitate elenyks

Activitate elenyks

Răspuns la discuția Admitere INM 2013
tesuta a scris:

Aveti idee, anul viitor se va da din CC nou?

sigur se va da din Codul civil in vigoare precum si din NCPC deoarece acesta din urma este de imediata aplicare si astfel nu avem cum sa dam din actualul CPC.
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
am inteles ca nu se va mai organiza nici un concurs pana in luna august 2012.aveti idee cand se vor afisa rezultatele?
Răspuns la discuția Admitere INM 2012
spuneti-mi si mei va rog dupa ce autori invatati la drept penal si la procedura penala.eu am la penal special -Toader, iar la procedura -Tabarca.
Răspuns la discuția Admitere INM 2012
in legatura cu aceasta grila, eu sunt de parere ca e anulare.acest lucru reiese clar din cod. dar...cand este vorba de inm... orice este posibil.:((
Răspuns la discuția Admitere INM 2012
salut! sunt noua pe forum!anul acesta am partcipat la examen si nu am obtinut decat 47 puncte. poate la anul va fi bine...Felicitari celor care au luat peste 70 puncte! succes la urmatoarele probe!
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
anul acesta am obtinut 47 puncte. m-am hotarat sa incep mai devreme sa ma pregatesc, deoarece anul acesta nu am invatat serios decat 3 luni...
Răspuns la discuția Admitere INM 2013
Iras a scris:

Ice Hellene a scris:

Ma alatur si eu, dar dupa ce ma pun pe citit, peste vreo luna. :)
Eu spun ca e necesar sa facem cat mai multe grile pt a-l trece.
Eu o sa repet penal si proced penala pana aflu cat de cat din ce va fi examenul. O sa iau la puricat codul de procedura si apoi sa citesc cat mai multa jurisprudenta la ambele.
Bineinteles, Udroiu e baza mea la ambele. Si actul jur merita invatat de pe acum. Spor!

Codurile vor ramane baza. Oricum, doctrina se grefeaza pe cod, nu codul pe doctrina. In special la Civil, trebuie pus accentul pe codl, pentru ca exista mari sanse sa se dea numai din NCC.




salut.
sunt de acord cu voi. Si pererea mea este sa punem baza pe coduri.La fel voi incepe si eu ...cu penalul...:yes: