avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 820 soluții astăzi
Forum Activitate ronny79_06

Activitate ronny79_06

Răspuns la discuția partaj apartament
actele sau facut inainte de divort dar ele sau facut in lipsa mea caci eu nu eram in romania ci ex sotia mea . de asta va spun ca nu stiu ce drept am asupra apt cai eu nu eram cand au facut actele de vanzare cumparare .apt este pe numele care il port eu .acum asa a ramas pe numele meu apt ea a revenit la numele de domnisoara.ei au mai fost dati in judecata de catre primul copil al lui soramiu care ii poarta numele.pentru ca a aflat copilul prim alm lui ex socramiu ca este decedat ia dat in judecata ne stiind ca este pe numele meu si la tribunal nu a avut castig de cauza datorita faptului ca la trecut pe numele meu apt
am foat si eu chemat in instanta ca parat dar de cate ori am fost avocata care era de partea ex sotiei mia spus sA MA DUC ACASA CA NU ESTE MOMENTUL ACUM IAR ACUM EU VREU SA DESCHID UN DOSAR LA TRIBUNAL PENTRU PARTAJ DE APT SI AS VREA SA MAI STIU CE SUMA MIAR TREBUI PENTRU UN AVOCAT BUN SA CASTIG MAI REPEDE ADICA SA NU DUREZE MULT SI CEMI TREBUIE

Răspuns la discuția partaj apartament
dar nu am fost eu la notar caci eram plecat sa dus ea si sa trecut cu numele meu si prenumele ei deci eu nu stiu sigur doar ce stiu sigur este ca acel apt imi poarta numele si doar atat eu cand am venit din afara nu am mai fost acolo in apt ca doar stateam acolo
am venit la tatal meu
.si ea inpreuna cu soacra si socru au trecut apt pe numele meu dar nu stiu daca este si prenumele
pot sa dau in judecata sami iau dreptul meu si care ar fi dreptul . Multumesc anticipat.
/
am fost casatorit si am divortat fara sa facem partaj la apt.apartamentul inainte sa moara socrul meu fasta mea nevasta si cu soacramea sau gandit sa treaca apt pe numele meu sa nu aiva parte primul copil al lui socrumiu .lau trecut cu munele meu de fam apt si eu acum cred ca sunt copropietar la apartament si imi pot castiga dreptul la acel apartament fiinca investitiile aduse in casa nu se mai pot recupera doar bunurile dobandite in perioada in care am fost casatoriti.am avut aprope 9 ani de casnicie.va multumesc mult pentru timpul acordat si daca se poate lua acest drepcare mi se cuvine