avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 646 soluții astăzi
Forum Activitate xhelazz

Activitate xhelazz

Asa e, nu am inteles o boaba. Mi s-au insirat toate regulile din legislatie... Eu vreau doar un raspuns omenesc: "da, se poate, du-te la X" sau "nu, nu se poate pentru ca nu sunt recunoscute". Punct... Multumesc.
Au trecut vreo 3 ani de cand sunt in tara cu acel atestat. Apropo, tu ce-ai inteles din paragrafele alea? Spune-mi si mie. Mersi.
Mi-am scos atestatul (50 cc) in Spania, intrebare: E valabil in Romania? Daca nu, de ce (putin absurda intrebarea poate)? Daca da, ce e de facut? Trebuie tradus? Trebuie schimbat? Pana la urma cine se ocupa cu informatiile de genu, Prefectura mai nou?

Alta - In 19 ianuarie 2013 se va implementa o noua categorie/subcategorie, intrebare: Daca ai deja atestat, mai trebuie sa iti scoti permisul? Dai o proba? E nevoie sa-l schimbi si atata tot?

Ultima - Atunci cand cumperi de la Cutarescu un scuter, ce trebuie sa-ti dea omu`(actele) ca sa fii sigur ca nu te trezesti cu surprize?:stunned:

Am sunat in 5 - 6 orase diferite la Politia Rutiera (ca Prefectura e pe langa si ma trimite la Inmatriculari, iar inmatricularile ma trimit la rutiera) si doar 2 - 3 pareri coincid, restul pauza. Nu e posibil asa ceva. Unii imi zic ca tradus e ok si merge, altii sa ma adresez la o scoala de soferi, altii la primarie, altii spun un "da" asa, da` nici ei nu-s siguri... etc. Va rog, care e pana la urma raspunsul? Asa ceva, cum am spus mai sus, nu este posibil #-o! Va multumesc din suflet!