avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 447 soluții astăzi
Forum Activitate larisaalx

Activitate larisaalx

Va rog sa imi spuneti si mie daca sunt obligat sa platesc pensia alimentara a copilului daca am fost inchis timp de 2 ani iar acum doua luni am iesit din puscarie si nu am nici un venit.Inainte sa fiu inchis am platit pensia la zi fosta sotie m-a dat acum 3 ani in judecata si sa stabilit sa platesc 25%din salariu minim pe economie insa acum mi-a spus ca ma da iar daca nu ii platesc si perioada cat am fost inchis...ea nu imi lasa copilul sa il vad de vreo 3-4 ani acesta nici macar tata nu imi spune...ma obliga legea sa ii platesc perioada cat am fost inchis?|
multumesc frumos am depus ieri o cerere cu tot cu dovada motivului ca am zis ca poate ajuta mai mult daca facem si dovada motivului ca sa vada dansii ca nu este abureala dar acum sa vedem am inteles ca abia luni ii vor afisa daca a aprobat-o sau nu
tr neaparat sa angajez un avocat sa imi faca cererea de preschimbare a termenului de judecata intre-un caz penal.mai exact sotul meu este inchis la pen jilava si i-au dat termenul de eliberare conditionata la judecat sector 4 foarte mare am inteles ca pot face o preschimbare a termenului insa nu stii exact daca se aproba sau nu trebuie sa depun si o dovada pt motivul pt care o fac?
matahachiro a scris:

cautati aici dupa numele condamnatului
[ link extern ]

am cautat deja si nimic iar cineva de la jud mi-a zis ca abia vineri tr cei de la jilava dosarul, insa termenul pana la instanta va fi de aproximativ 2-3 luni.vroiam sa stiu daca atat de mult dureaza tr unor dosare 1 saptamana?si cum pot sa ii fac daca este o preschimbare de termen sa vina intr-o saptamana acasa pt ca sunt cazuri in care azi au avut comisie si la 2-3 zile au avut instanta insa nimeni nu garanteaza de acest termen pana la instanta mi se pare prea mult 2 luni sa mai stea degeaba in conditiile in care varul este la un alt penitenciar in acelasi dosar iar acesta are comisia maine iar p data de 9 are instanta
m-ar intresa in cat timp se tr dosarele de la pen jilava la judecatoria sectorului 4?a avut comisia pe 27 sept si dosarul inca nu a ajuns la judecatorie,cat dureaza de obicei?si cand se afiseaza termenul unde sa il caut?stiu sigur ca nu a ajuns dosarul...si de unde pot afla nr dosarului este acelasi cu cel pt care a primit sentina?pt ca el nu stie nr dosarului
Discuție plata curent
m-ar intresa sa stiu daca fratele meu nu isi plateste curentul iar contractul este pe numele meu dar casa este vanduta lui de 10 ani u8nde contractul de curent estev p numele meu cine intr-un final trebuie sa plateasca?mama mea a patit asa cu fratele ei mai exact ea are grija de tataie pt ca are alzaimer si fratele ei a cumparat de la tataie o casa in 2002 insa curentul este p numele lu tataie acum el nu isi mai achita facturile iar cei de la curent l-au dat p tataie in judecata intr-un final cine va plati banii tataie sau fratele lu mami?
Răspuns la discuția Cerere liberare conditionata
dar ca nu imi garanteaza.....
Răspuns la discuția Cerere liberare conditionata
sa inteleg ca nu se poate face nimic din perspectiva termenului apartine de calculator, pt ca o avocata mi-a spus ca se poate face o cerere dupa ce afla termenul de instanta pt a reduce periada de timp
sotul meu este inchis la pen Jilava si are termenul de eliberare conditionata pe 27 setpembrie2012(comisia de eliberare). Am inteles ca termenele de la comisie si pana la judecatorie sunt de 2-3luni nu mi se pare normal de ce sa mai stea in plus 2-3 luni in alte judete termenele sunt mult mai scurte.M-ar intresa daca ma poate ajuta cineva sa ii obtin un termen mai scurt?