avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 826 soluții astăzi
Forum Activitate aaddrian

Activitate aaddrian

Răspuns la discuția incuviintare executare silita
Va multumesc din suflet Domnule Avocat! Sigur ca o sa incerc sa plastesc debitul, insa, in sentinta se stipuleaza si plata penalitatilor catre asociatie , si acest lucru imi va fi foarte greu sa achit toata suma , in conditiile in care sunt somer si numai sotia mai are servici. Sa inteleg ca daca voi plati toata suma stipulata in sentinta si in incuviintarea de la instanta , in citeva zile , voi putea cere un onorariu mai mic executoriului? Ce ma sfatuiti ...exista si o solutie de revizuire a acestui dosar sau alta cale pe care o pot exercita sa amin acest deznodamint in urma caruia am inteles ca pot sa-mi pierd casa pentru citeva zeci de milioane? am vreun drept de prioritate in cazul in care acestia imi scot casa la vinzare?
Buna Ziua! Am o problema legata de neplata administratiei si asociatia de propietari m-a dat in judecata. Am pierdut procesul si verificind pe site-ul judecatoriei am vazut ca miine am termen la instanta pentru incuviintare executare silita de catre un executor. Va rog sa ma ajutati , sfatuindu-me ce sa fac si ce s-ar putea intimpla daca nu pot plati in timp real si care ar fi acel termen, suma de 34 milioane vechi, suma care este trecuta in hotarirea instantei?