avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1680 soluții astăzi
Forum Activitate clauditzzza

Activitate clauditzzza

Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Doresc si eu legile de organizare actualizate(kiss_me_smart@yahoo.com). multumesc
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Multumesc!
Răspuns la discuția Admitere SNG 2013
Buna...Imi poate spune cineva va rog daca pentru admiterea la sng este suficient sa inveti doar din cele doua coduri,procedura penala si civila...sau pe langa mai trebuiesc studiate si carti sau tratate? Va multumesc!
Răspuns la discuția Martor la un furt din mall
Sunt de aceeasi parere cu dumneavoastra.Sper si astept ca lucrurile sa se rezolve.Va multumesc!
Răspuns la discuția Martor la un furt din mall
Va multumesc pentru raspunsuri!
Răspuns la discuția Martor la un furt din mall
Am specificat in declaratie faptul ca am venit din alt judet cu cei 2, cu aceeasi masina iar in mall ne-am despartit, si faptul ca am fost oprit de un agent de securitate al magazinului in momentul cand am coborat sa vad ce s-a intamplat(fiind anuntat de unul din prieteni ca celalalt a furat ceva si a fugit) pana la venirea politiei.Am mai declarat motivul pentru care ma aflam in mall si cumparaturile cu bon de casa pe care le-am facut.Nu stiu acum daca voi fi considerat complicele faptasului avand in vedere faptul ca ne-am deplasat cu aceeasi masina si ca am venit la magazinul cu pricina dupa fuga individului.M-au intrebat numele complet al celui in cauza dar din pacate ii stiam doar porecla si prenumele.Managerul magazinului mi-a spus ca daca voi convinge faptasul sa inapoieze ceea ce a furat nu se va mai intampla nimic.Eu nu ma vad implicat in nici un fel in aceasta poveste fiind complet nevinovat dar as vrea sa stiu daca voi primi vreo citatie sau va trebui sa iau parte la vreun proces incazul in care va fi unul,deoarece mi-as dori din tot sufletul ca parintii mei sa nu afle de aceasta intamplare nefericita pentru ca le-as produce multe neplaceri cu toate ca eu sunt nevinovat si nu am luat parte la isprava amicului.Va multumesc!
Buna ziua
Acum cateva zile am mers cu cativa prieteni la mall in Bacau.Am intrat prin cateva magazine,singur, de unde mi-am cumparat cateva articole de imbracaminte.Intre timp unul din prieteni ma sunat si m-a chemat cu un etaj mai jos unde se afla aceasta si cu inca un individ,spunandu-mi ca au probleme.Cand am ajuns la magazinul unde se aflau cei doi am constatat ca unul din ei,care fugise intre timp,furase o pereche de blugi si fusese prins.Au venit cativa politisti si m-au pus sa dau o declaratie in legatura cu cele intamplate.Mentionez ca eu nu intrasem in acel magazin cu cei 2 decat cand m-a sunat unul din ei si politia fusese deja chemata.Am fost controlat si nu au gasit asupra mea decat articolele de imbracaminte pe care le cumparasem de la alte magazin.Intrebarea mea este daca mie mi se poate intampla ceva din cauza acelui prieten care a furat blugii si a fugit(daca poate fi vorba de inceperea unui proces penal in care sa fiu si eu implicat)daca eu nu eram cu ei,nu intrasem in magazin si nu m-am opus sa fiu controlat si sa dau declaratie.Va multumesc!