avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1948 soluții astăzi
Forum Activitate Madalina_20

Activitate Madalina_20

Răspuns la discuția inregistrare in revisal
Da...01.09.2012 este data la care angajatul a inceput activitatea, iar cererea o are redactata cu data de 30.08.2012.
Răspuns la discuția inregistrare in revisal
Multumesc frumos...acesti pasi imi erau cunoscuti. Nu stiu cum sa abordez problema diferentei de salariu de la 01.09.2012 pana azi.
Răspuns la discuția inregistrare in revisal
La asta m-am gandit si eu...sa o trec ca prima de angajare. Aceasta prima de angajare o inregistrez in revisal?Daca da...cum? Ar trebui sa intocmesc anumite acte suplimentare pentru aceasta prima?
Buna ziua,

Am o mare rugaminte pentru cei care ma pot ajuta...In data de 18.09.2012 am primit o cerere de angajare incepand cu data de 01.09.2012. Evident ca salariatul vrea sa fie platit incepand cu data de 01.09.2012. El nu are nicio vina ca eu am rpimit tarziu cererea de la seful lui direct. Cum sa inregistrez in revisal acesta salariat, astfel incat sa il pot inscrie in stat cu data de 01.09.2012 (sa imi corespunda revisalul cu statul, fara a lua amenda ca nu am transmis revisalul cu cel tarziu o zi innainte ca acest angajat sa inceapa activitatea). Sper ca m-am facut inteleasa si astept cat mai curand raspunsurile dumneavostra. Multumesc!