avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 926 soluții astăzi
Forum Activitate nelutus78

Activitate nelutus78

Buna am o problema daca se poate va rog sa ma ajutati. Mama a cumparat un apartament in anul 1994 si este divortata din anul 1991. In anul 1995pana in anul 2012 a trait cu cineva in concubinaj acea persoana ar avea dreptul la apartament ? el nu a contribuit cu nici un ban la cumpararea acelui apartament .

nelutus78 a scris:

nelutus78 a scris:

Dar prima infatisare o avem pe data de 6 noiembrie , se poate face pe data aceea lipsa dovezii dreptului de proprietate?


sunt citata in calitate de parat cu tatal meu in calitate de rclamantpentru FOND evacuare


VA MULTUMESC FOARTE FRUMOS.
Dar prima infatisare o avem pe data de 6 noiembrie , se poate face pe data aceea lipsa dovezii dreptului de proprietate?
sunt citata in calitate de parat cu tatal meu in calitate de rclamantpentru FOND evacuare
Tatal meu doar a facut o plangere pentru evacuare doar atat pe 6 noiembrie avem procesul. Are doar certificatele de deces ale buniciilor, sa ai eliberez imobilul si anularea vizei de domiciliul cere in instanta. Va multumesc mult pentru ajutor. Ce as putea face in cazul acesta?
Buna ziua , am revenit cu inca o intrebare, daca tatal meu dispune doar de certificatele de deces ale bunicilor mei, acesta neavand acte de proprietate pe imobil , ma poate evacua din imobil? Mentionez ca locuiesc de 2 ani in acest imobil al bunicilor, si in urma cu cateva zile am primit o citatie de la judecatorie prin care se specifica faptul ca sunt chemat in calitate de parat, tatal meu fiind in calitate de reclamant , acesta anexand la dosar doar certificatele de deces si o adeverinta de la primarie . mentionez faptul ca de 2 ani , eu sunt platitor de taxe , mutatia avand-o la acest imobil . Ma poate evacua din imobil?,cand m-am mutat in acest imobil , am investit niste bani pentu al face locuibil,iar la moartea bunicilor nu s-a facut nici o succesiune , tatal meu avand inca 3 frati decedati ,si bunicii mei cumparand casa doar cu martori , nefiind nici un fel de act asupra casei. Va rog daca puteti sa imi dati un sfat , ce pot sa fac ,am doi copii si mie frica sa nu ma scoata afara din casa!
ce pot face in cazul acesta pentru a obtine titlul de proprietate al imobilului?mutatia definitiva o am in acest imobil , iar taxele le platesc eu de 2 ani,casa fiind a bunicilor decedati,nici acestia neavand acte pe imobil
Am o problema locuiesc in casa buniciilor care sunt decedati. Mentionez ca acestia nu au avut acte pe imobil iar tatal meu vrea sa ma scoata afara din imobil. Nici acesta nu are nici un fel de act asupra imobilului in care locuiesc. La moartea buniciilor nu s-a facut nici o succesiune. Ce pot sa fac eu in acest caz? Ma poate scoate afara din casa??