avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 831 soluții astăzi
Forum Activitate georgi24

Activitate georgi24

Răspuns la discuția probleme cu vecinul
va multumesc pt raspuns,cred ca oricum,din pacate in instanta se va ajunge,deoarece vecinul,inainte de a depune plangere la primaria orasului,a avut pretentia sa ii renovam camerele(pe care nu le-am vazut nici inainte de incident),plus fatada la strada si toate crapaturile de pe peretele din curtea noastra care le avea dinainte.sper doar ca primaria sa nu ne sanctioneze inainte de a fi realizata acea expertiza.pentru ca practic nu ar avea dreptul sa pedepseasca un lucru de care nu sunt siguri ca s-a intamplat.sau exista alt motiv cum ar fi ca nu am avut autorizatie sa punem pietris sau sa aducem acel compactor?multumesc
buna,am adus un camion de piatra in curte,iar in urma tasarii pietrei cu compactorul,vecinul s-a plans ca i s-au crapat peretii din camera si fatada la strada.mentionez ca fatada era deja crapata demult,insa in casa nu stiu.cred ca acesta profta de stituatie,si a avut pretentia sa ii repar toata casa.acesta a chemat o comisie de la primarie cand eu nu eram acasa iar acum astept sa vedem ce se va intampla?
pot autoritatile sa imi faca ceva din moment ce utilajul l-am folosit in propria curte?cum se dovedeste daca peretii erau crapati dinainte sau daca s-au crapat in urma trepidatiilor de la compactor?va multumesc anticipat!