avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 900 soluții astăzi
Forum Activitate catalincody

Activitate catalincody

Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
Are cineva datele de contact ale colegei Popa Diana sau poate este ea pe forum?
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
Am intrebat eu si mi s-a spus ca se da doar pentru cei care nu au domiciliul in localitatea unde lucreaza. Ex. daca esti din Suceava si urmeaza sa lucrezi in Galati se plateste . Oricum cica depinde si de instanta/parchetul unde lucrati.
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
Locul 42 a facut obiectul rerepartitiei. Curtea de Arges a fost
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
Vis-a-vis de formularea optiunii aveti in vedere ca s-a purtat o discutie la ultima repartitie cu privire la decontarea diurnei si cei din prezidiu au spus ca vom fi platiti de unitatile unde ne desfasuram activitatea. Insa conf. OUG 195/2008 acest lucru nu e posibil intrucat cheltuielile de cazare si masa sunt suportate de INM iar la ultimul aliniat se prevede expres imposibilitatea platii diurnei de parchete sau instante. Personal am cerut pe mail o lamurire si de la tipul care se ocupa de organizarea acestor cursuri,pe care o astept cu interes, insa in conditiile astea nu prea renteaza Bucurestiul. PS : Nu a zis nimeni nimic de centrul de pregatire de la Sovata. Sa le facem noi o propunere:)
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
De unde ai informatia cu nr celor care au optat pentru Bucuresti?
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
Referitor la chestia cu restituirea banilor platiti la examinarea medicala stie cineva care ar fi temeiul legal invocat de cei de la inm, carora cica li s-au restituit banii ? A ridicat problema la ultima repartitie o colega; daca e pe forum si stie mai multe poate ne lumineaza si pe noi...
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
s-a afisat doar solutionarea ordinii de zi la procurori.
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
un avocat care a optat pt procuroro respins.
[ link extern ]
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
da si tu un link pt aceste prelegeri
Răspuns la discuția Admitere magistratura 2012
conf modificarilor aduse in 2012 la hot csm participa la repartitie doar candidatii situati dupa locul ocupat de cei respinsi sau care au renuntat . Acestia pot sa isi mentina optiune a initiala sau pot opta dar doar pt locul care a devenit vacant, vorbim aici ca si parchet sau instanta din localitatea in care optase cel respins.