avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1195 soluții astăzi
Forum Activitate silvia90

Activitate silvia90

Buna ziua.
Sunt asistent medical generalist cu grad principal intr-un Bloc Operator. Am promovat Examenul de Licenţă la Universitatea „Carol Davila” din Bucureşti, obţinând titlul de „Licenţă în asistenţă medicală generală”, în domeniul Sănătate, specializarea Asistenţă medicală generală, in luna septembrie 2012. Am depus adeverinta eliberata de UMF ''Carol Davila” din Bucureşti, la secretariatul spitalului, solicitand incadrarea in functia corespunzatoare studiilor superioare absolvite in conformitate cu prevederile art.196 1 din L95/2006 cu modificarile si completarile ulterioare (OUG 35/2012) .
Raspunsul primit precizeaza ca nu pot fi incadrata conform solicitarii deoarece , potrivit art.4 cap.2 din Legea - cadru nr.284/2010 trecerea pe o functie avand un nivel de studii superioare dintr-o functie cu nivel de studii inferioare se poate realiza numai in masura in care atributiile au fost modificate corespunzator, solicitandu-mi sa prezint eu fisa postului postului modificata corespunzator functiei solicitate.
Raspunsul primit mi se pare nedrept si ironic.
Ce pot face?