avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1106 soluții astăzi
Forum Activitate blondaiulia

Activitate blondaiulia

Răspuns la discuția dosar ,amenda..sau mai rau?
mii de multumiri pt ajutorul acordat!
Răspuns la discuția dosar ,amenda..sau mai rau?
intradevar domnule avocat m au inkadrat in art624,625 n 2.7..deci e posibil sa nu fac inchisoare?ce inseamna suspemdarea pedepsei?va multumesc din suflet pt ajutor!
Răspuns la discuția dosar ,amenda..sau mai rau?
nu stiu sa i explic toti termenii in italiana..:( care e diferenta intre amenda penala si cea administrativa.?mi e atat de frica incat simt ca mi pierd mintile...nu stiu bine limba sa o pot intreba sa ma lamureasca..#-o:help:
Răspuns la discuția dosar ,amenda..sau mai rau?
am fost sunata de doamna avocat din oficiu care se afla in procura pt a face cererea cu dosarul meu.m a ntrebat dak dupa intamplare am fost a doua zi chemata in fata judecatorului.nu!m au luat in cazerma karabinierii unde am dat declaratie,mi au luat amprementd,fakut poza dupa care m au lasat sa plec!ce relevanta are dak nu m au arestat?
Răspuns la discuția dosar ,amenda..sau mai rau?
pedeapsa penala in ce consta?multumesc mult pt ajutor
Răspuns la discuția dosar ,amenda..sau mai rau?
ba da am sunat o pe doamna avocat,a zis ca trebuie sa faca cererea pt ritirarea tuturor documentelor legate de mine.ca ar fi suficiente probe inkat sa se finalizeze acest caz.dar eu n am mai fakut nhci inainte nici dupa nimic!nu cunosc limba ft bine deci nu nteleg prea multe
Răspuns la discuția dosar ,amenda..sau mai rau?
imi poate afecta cazierul aceasta fapta?:help:
Răspuns la discuția dosar ,amenda..sau mai rau?
ma scuzati,dar dupa legile romane ce as putea pati?amenda sau...inchisoare?
Răspuns la discuția dosar ,amenda..sau mai rau?
am inteles ca am un avocat din oficiu.dar,e grav oaqe?pt ca fapta s a ntamplat in iunie siacum deja se spune ca au suficiente probe.dar eu nu am mai facut nhmic nici hnainte,nicidupa..oare ma aresteaza?
Răspuns la discuția dosar ,amenda..sau mai rau?
multumesc enorm pt raspuns!ce inseamna aceasta sanctiune?daca voi primi amenda,cam ce valoare poate fi?trebuie sa achit cheltuheli de judecata?iau800de euro pe luna din kare700pun acasa+22euro taxa la western union.mama mea face un tratament pt cancer are43de ani.aproape400de euro se duc pe medicamente,are deformatie osoasa(bratul drept ft scurt tendoanele s au skurtat dupa12operatii,nu e asigurata medical deci plateste tot)!mi e foarte frica,inebunesc!patronii de aici ink nu stiu c am fakut,dak afla ma da afara si drept ca murim de foame!:((