avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1030 soluții astăzi
Forum Activitate dumitrumarius

Activitate dumitrumarius

Răspuns la discuția salut-carte de identitate
pai am divortat tot am si certificatul de divort la mine..el are buletinul schimbat deja pe adresa parintilor lui dar eu nu il pot schimba pt ca oriunde ma duc cere originalul actului de propietar si eu nu il am si nici nu il pot avea decat pin iulie,august si am nevoie neaparat pana in ianuarie de buletin cu numele meu
Salut ma intimpin de cateva zile cu o problema.am fost casatorita 2 ani si am 1 luna de cand a divortat si parintii mei sunt pleca-ti in strainatate si acum eu urmez niste cursuri care imi trebuie in 3 luni de zile neaparat buletinul cu numele meu nu cu numele fostului sot si nu imi pot schimba buletinul tin xsa spun ca am o garsoniera dar am copia dupa actul de propietar nu originalul,originalul fiind la parinti si ei pot veni in tara de abia dupa 1 an si ceva din cauza unor probleme.nu pot face nimic ca sa schimb buletinul sau macar sa scot un act provizoriu pgt a imi folosi la acele cursuri daca nu am actul originala de prropietar?Parintii mei au spus ca imi vor trimite o imputernicire pt a ma ajuta la ceva dar doresc sa stiu ce pot face in asemenea caz?Ma poate cineva ajuta?Va multumesc