avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 925 soluții astăzi
Forum Activitate Skillevel

Activitate Skillevel

Va multumesc
Deci imputernicirea nu este valabila doar daca o fac la consulatul Romaniei din Germania?
Deci cred ca m-ati inteles gresit! eu am nevoie de un model de imputernicire ptr. sotia mea ca sa-i faca pasaportul copilului nostru in lipsa mea. In modelul pe care mi l-ati trimis nu scrie niciunde ca eu imputernicesc pe sotia , si apoi nu reiese niciunde ca eu sunt stabilit in Germania
deci ce adresa trec cea din buletin sau cea din Germania

nu va inteleg
Eu v-am intrebat de un model ptr. ca sa nu mai merg la consulat, ci la un notar, ca daca ar fi fost sa merg la consulat nu as mai fi cerut ajutorul aici pe forum , se subantelege ca cei de la consulatul Romaniei vorbesc limba romana si au ei formularele gata facute
Domiciliul meu trecut in buletinul de identitate este in Romania. Copilul s-a nascut in Spania si are pasaport romanesc dar este expirat
Exista astfel de imputernicire ptra ca anul trecut copilul a fost la bunici in romania si am facut o astfel de imputernicire la un cabinet de notari in Spania, si am imputernicit pe bunicii copilului adica parintii mei, ptr. pasaport, ptr. certificat de nastere, ptr. alocatie si tot ce tine de acte in general ptr. copil
Ce vroiam eu este doar sa-mi dati un model de imputernicire adresat Consulatului Romaniei din Spania,ptr. sotia mea ca sa putem sa-i facem pasaport copilului.
Va multumesc!
Buna seara tuturor!
Sunt cetatean roman stabilit in Grmania de cateva luni si vreau sa-mi aduc sotia si copilul ( 2 ani si 8 luni) din Spania. Dar am nevoie de un model de imputernicire totala ptr. sotia mea , ca sa ii putem face pasaportul la copil si sa nu aibe probleme cand il scoate din Spania in lipsa tatalui.Va rog mult daca stie cineva sa-mi lase un model de imputernicire aici pe forum
Va multumesc !