avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 809 soluții astăzi
Forum Activitate danyclaudiu2007

Activitate danyclaudiu2007

Răspuns la discuția datorie sc nebancara
daca este cineva care a dat in judecata aceasta firma,as vrea si eu cateva detalii.va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția datorie sc nebancara
Buna ziua.Si eu sunt in aceasta situatie din 2004 am cumparat cateva produse prin intermediu acestui card,primi ani am platit exact suma minima...am observat ca,creditul crestea in loc sa scada.am luat legatura cu ei si mi.au spus ca trebuie sa platesc suma de la total tranzacti debit.am tot platit pana in prezent si tot mai am de plata 29 mil.nu este posibil asa ceva...daca intarzi sau daca nu platesti in intervalu ala este penalizare de 45 ron...plus dc depasesti limita de credit tot la fel.din aceasta cauza sa ajuns la sume extrem de mari.cat am facut plata de la total tranzactii debit imi scadeau cate 2 -5 lei din credit.eu nu inteleg cum functioneaza aceasta sc nebancara. dc tot este nebancara am inteles ca s-a pus sechestru pe conturi la oameni.ma gandesc sa ii dau in judecata.mi.au trimis acasa o cerere pt emitere unui alt card...care nu am facut-o,la 2 saptamani am gasit cardu in posta.asa-i normal cum procedeaza?