avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 872 soluții astăzi
Forum Activitate ROXANA1991

Activitate ROXANA1991

Răspuns la discuția Divort-audiere minor
8 ani...are vreo importanta acest lucru?
Răspuns la discuția Divort-audiere minor
Acelasi lucru cred si eu ...insa trebuie sa sustin cumva chestia asta cu niste argumente solide si bazate pe lege...
Buna ziua,

Am o nelamurire...intr-un proces de divort audierea minorului se poate dispune de catre instanta din oficiu sau la cererea partilor, insa acest lucru, indiferent daca instanta dispune din oficiu nu trebuie pus in discutia partilor? Am constatat ca la primul termen, minorul deja a fost audiat...este in regula?

Va multumesc!
Răspuns la discuția Cod CAEN produse cosmetice
Imi puteti da si o explicatie de ce 4775?
Multumesc!
Buna ziua,

Am ca si domeniu principal de activitate 9602- Coafura si alte activitati de infrumusetare, iar ca si domenii secundare am codurile: 4619- Intermedieri in comertul cu produse diverse, 4719- Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse nealimentare, 4775- Comert cu amanuntul al produselor cosmetice si de parfumerie, in magazine specializate, 5630- Baruri si alte activitati de servire a bauturilor, 9604- Activitati de intretinere corporala si 9609- Alte activitati de servicii n.c.a. Intrebarea mea este urmatoarea, daca doresc sa vand produse cosmetice/ingrijire personala unde pot include acest lucru in codul caen 4719- Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse nealimentare sau in codul caen 4775- Comert cu amanuntul al produselor cosmetice si de parfumerie, in magazine specializate?

Va multumesc!