avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 737 soluții astăzi
Forum Activitate gina_maria

Activitate gina_maria

Răspuns la discuția Certificat de mostenitor
Multumesc pentru lamuriri!
Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea situatie:
Am un Certificat de mostenitor emis in 2007 pentru 3 mostenitori legali, din care 1 a decedat, iar cel de-al 2-lea vrea sa cedeze partea lui catre mine. Mentionez ca, in urma certificatului de mostenitor emis in 2007, nu s-a efectuat impartirea cadastrala a terenului.
Intrebare: Cedarea se poate face prin notariat? Care ar fi procedurile / pasii de urmat? Va apararea un nou "certificat de mostenitor"?

Multumesc anticipat pentru raspuns
Multumesc mult pentru toate informatiile furnizate
Va multumesc pentru informatii. singurele documente primite de la firma ce se ocupa de insolventa au fost fisa fiscala 2011 si o adeverinta ce s-a eliberat pentru stabilirea vechimii in campul muncii si in care este mentionat ca, pe perioada executarii contractului individual de munca au intervenit urmatoarele mutatii: incheierea, modificarea, suspendarea si incetarea contractului individual de munca...
Da, firma a intrat in faliment in ianuarie 2012
Buna ziua,

Va rog sa ma ajutati cu raspunsul la cateva intrebari, si anume:
- sunt in concediu crestere copil pentru 1 an de zile; acesta se incheie cand copilul implineste 1 an sau cand se implineste 1 an de cand am intrat in concediu?
- daca firma la care am lucrat a intrat in faliment, iar pana in prezent nu am reusit sa ma angajez in alta parte, imi pot depune actele pentru somaj? care ar fi acestea?

Multumesc anticipat pentru ajutor