avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 866 soluții astăzi
Forum Activitate vol197

Activitate vol197

Am fost implicat intr-un accident..in incinta unei statii de combustibili, stateam pe loc la pompa,la rand...un alt conducator auto in spatele meu a vrut sa treaca pe langa mine pe partea stanga si ma atins cu usa lui dreapta spate pe bara mea spate, pe colt,..nu a vrut sa facem amiabila si a zis ca nu-l intereseaza si i-am zis ca merg la politie si am plecat. Nu am putut sa ajung in aceeasi zi la politie, am mers a doua zi..la ora 11:30 se faceau cele 24 de ore pt a declara accidentul, exact la 11:30 am ajuns la politie datorita traficului si am incercat sa intru in birou sa cer un formular de declaratie si am fost dat afara pt a astepta, dupa o juma de ora intru iar si acelasi lucru..sa astept..#-o
dupa o ora de asteptari reusesc sa iau si sa completez declaratia..,dupa inca 2 ore de asteptare reusesc sa intru sa dau declaratia si politistul imi spune ca au trecut cele 24 de ore si imi suspenda permisul pe 30 de zile...ce sanse am daca fac contestatie..?? Eu i-am spus ca am stat afara o ora dar nu m-a crezut...dupa el am intarziat o ora...ora care am stat-o pe hol...nu eu am produs accidentul,nu sunt pagube sau victime ...pt ce atata exces
de zel..?