avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 652 soluții astăzi
Forum Activitate CatalinRus

Activitate CatalinRus

Răspuns la discuția Parcarea pe un drum public.
Locuiesc intr-o comuna. Nu am vazut inca nici o hotarare a consiliului local dar presupun ca ar fi aberanta o astfel de hotarare sa nu ti poti parca masina in fata casei. Inteleg ideea cu parcarea sau lasarea masinilor nefolosite, a gramezilor de pamant, nisip etc dar stand pe o strada pe care nici macar nu circula masini eu stand la ultima casa de pe asa zisul drum public, sa nu ti dea voie sa ti lasi masina in fata casei fara nici macar sa blochezi accesul altor autoturisme, sau chiar utilaje agricole in caz de nevoie, ar fi ceva aberant. Nu? Multumesc pentru ajutor
Buna ziua, am si eu o intrebare si as avea nevoie de ajutor specializat. Eu locuiesc pe o straduta pe care sunt maxim 10 case. E un drum de piatra destul de lat, care in capatul sau este un drum inchis si masina imi este parcata in fata casei mele. Pe langa masina mea este loc suficient sa treaca cel putin o masina daca nu chiar doua. Avand un conflict cu vecinul care lucreaza la primarie, m am trezit ca mi a venit o somatie cum ca nu as putea parca masina pe drumul public. Am tot cautat o lege care sa ma lamureasca in acest sens si din pacate nu am reusit sa gasesc. Va rog, daca ma puteti ajuta cu ceva informatii mi ati fi de mare ajutor. Va multumesc !