avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 718 soluții astăzi
Forum Activitate danyoung

Activitate danyoung

Răspuns la discuția Amenda pentru furt
am fost azi si m-am interesat la financiar nu sunt inregistrat cu nici un fel de amenda
totusi daca ar fi sa ma interesez de declaratia mea cum procedez? ma duc din nou la sectia de politie? sa intreb acolo ce s-a intamplat cu declaratia?
Răspuns la discuția Amenda pentru furt
multumesc pentru raspuns.
da intr-adevar ar trebui sa ma interesez de declaratia data de mine cum a evoluat,dar eu eram ingrijorat mai mult de amenda ca sunt in impas mare acum cu banii,incerc sa ma ridic,asta e
de declaratie nu ar trebui sa imi fac griji zic eu,caci la urma politistul mi-a zis sa stau linistit sa nu-mi fac griji ca m-a simtit fff stresat.Asa sunt eu precaut,desi uneori mai fac si greseli copilaresti,omu cat traieste imvata.Sarbatori fericite la toata lumea!!!
Buna.Ma numesc Dan si sunt din Iasi.Am si eu o problema si vreau sa o lamuresc.
In data de 14 iulie a.c mi s-a depus o plangere la sectia de politie impotriva mea precum
ca am furat unele bunuri.EU timp de 2 ani pana in iulie anul curent am lucrat ca agent de paza
si dintr-o prostie de a mea am furat dintr-un birou in timpul serviciului o camera foto,un mouse optic,un tub de vitamine si deodorant rexona(sincer mi-e rusine sa zic dar asta e).AM baut si eu cu colegii seara iar spre dimineata pe la 4 eram ametit si obosit...na m-am dus sa trag pe dreapta intr-un birou dar acolo mi-a sarit somnu era racoare si m-am apucat de cotrobait prin sertare.Daca eram treaz nu faceam asa ceva ca stiam de sistemul de securitate de la biraou dar....asta e.Ma rog deci am comis un furt.A doua zi am fost sunat de sef sa recunosc fapta si sa innapoiez lucrurile si nu ma teesc nimic.Asta am si facut.De rusine mi-am dat demisia.Eu nu stiam ca pe data de 14 iulie a.c aveam impotriva mea depusa o plangere la politie de catre sef.
Dupa doua luni deci cam pe la jumatea lunii septembrie a.c sunt sunat de seful sectiei de politie din raza locului unde s-a produs fapta.Mi s-a dus la cunostiinta inca odata de politie de fapta mea si mi s-a spus sa vin la sectie sa platesc o amenda fiindca sunt la prima abatere si ca nu am cazier si ca am recunoscut fapta si mai ales ca am inapoiat lucrurile se considera o mica prostioara.Eu m-am speriat am intrebat cam cat ma cost amenda si politistul a zis ca o sa ne intelegem numai sa vin la sectie.M-am dus a doua zi....si am dat si declaratia mea in scris cu fapta pe care am savarsit-o la politie.Seful politiei de acolo mi-a zis ca mi se da o amenda in valoare cam de 1.000.000 lei vechi si ca imi va veni instiintarea vis a vis de amenda in termen de 2 luni deci cam in noiembrie,dar acum e 21 decembrie si inca nu am primit nici o instiintare nimic acasa personala nici la cutia postala.Ce se intampla? E posibil sa fi fost iertat de politie si sa nu-mi fi dat nici macar o amenda? ca i-am zis ca nu am de unde sa platesc ca nu am loc de munca ...acum de 2 luni sunt somer.Sau sa-mi vina mai tarziu? cum sa procedez ca totusi vreau sa rezolv pb cu amenda cat mai curand posibil
Unde este inregistrata amenda? la financar? unde ma pot interesa? Va rog sa ma ajutati...Multumesc!!!