avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 910 soluții astăzi
Forum Activitate ema222

Activitate ema222

la ambasada ne/au programat dupasarbatori sa scoatem un titlu de calatorie noi vrem sa plecam din motive de sanatate acum si mi fricaca nu o sa ne lase la vama ungariei cu romania e singura vama la care suntem opriti pentru cercetari am certificatul fetitei livretul de familie
buna ziua in luna august am venit in romania sa schimbam pasaportul fetitei mele care expira la sfarsitul lui septembrie aveam la dispozitie o saptamana findca pasaportul iesea in doua saptamani neam dus la notar am facut o procura pt soacra mea sa ridice pasaportul cel nou notarul nea yis sa semneze doar unul din parinti procura cand noi am plecat din tara cu pasaportul cel vechi care era anca valabil cand sa dus soacra sa ridice noul pasaport nu a putut trebuia sa semnam amandoi pasaportul cel nou se afla la directia pasapoarte rm valcea noi suntem an italia cu fetita cu pasaportul expirat de sarbatori vrem sa ne ducem an tara ce riscuri sunt la vama nadlag o sa ne lase sa intram in tara sau o sa ne intoarca va rog raspundetim