avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 832 soluții astăzi
Forum Activitate Consecinte

Activitate Consecinte

Răspuns la discuția Proba video: infractiune
M-am intors a 2-a zi si am cumparat castile; cred ca sunt aceleasi pe care le desfacusem...
Ca sa fie si mai dubios, codul de bare nu era recunoscut de casele de marcat, asa incat am facut bon de comanda...

In caz de incurcaturi, din ce am mai citit, la mine ajunge doar decizia (finalul) dosarului :|
Mentionez ca am decat amenzi de circulatie si o amenda de incalcare a L61/1991 art. 3, daca ar conta intr-un asemnea caz.

Imi pare rau ca va solicit in astfel de probleme.

Sanatate!
Răspuns la discuția Proba video: infractiune
Trebuie sa plec din oras pentru o saptamana. Intrebarea mea de fapt e daca ar trebui sa raman acasa ptr o vizita de la Politie...

Imi cer scuze ptr inconsistenta si va multumesc inca o data.
Răspuns la discuția Proba video: infractiune
Bun, furt.
Furt pe proba video fara flagrant sau altceva pe moment. Proba video care poate fi sau nu pertinenta si concludenta.

Hipermarket-ul cheama oraganele de ancheta penala, arata video, ma indentifica prin legaturi intr-un fel, da drumu la dosar...eu cand imi expun punctul de vedere? Poate pur si simplu l-am uitat la mine si astfel isi creeaza hiperm. drept de creanta...si eu doar sa achit contravaloarea...

Imi intelegeti panica si va rog sa nu o alimentati gratis.
Sanatate!

Răspuns la discuția Proba video: infractiune
Nu m-a oprit nimeni, nu s-a intamplat nimic...eu doar am iesit cu produsul X (care il aveam in geaca) de la casele de marcat si l-am inapoiat imediat.

Singura mea grija e ca se poate face o legatura, daca se vrea, intre bonurile de masa si mine.
Am invocat argumentul bonului de casa in contextul probei video...si a faptului ca am returnat produsul neachitat.
Răspuns la discuția Proba video: infractiune
Va multumesc pentru promptitudine.
Eu am achitat decat mancarea de 130lei, fara casti...la mancare spuneam ca inca am bonul.
Sunt constient ca sunt multe variabile, dar vreau sa inteleg sablonul care ma asteapta; sau sabloanele.
Răspuns la discuția Proba video: infractiune
Se va vedea ce vor ei...oricum inca mai am bonul.
In religia crestina asa ceva se iarta, dar ei nu functioneaza pe baza de religie...:((
Salut tuturor.
O situatie: merg la cumparaturi intr-un hipermarket (insotit), ma plimb vreo doua ore pana umplu cosul cu ce imi trebuie. Intre timp la raionul de electronice, imi fac cu ochiul o pereche de casti audio in valoare de 29 lei; haos in magazin...pe parcurs ma descotorosesc de cutia lor...merg la casa, platesc produsele de 130 lei #-o nu imi zice nimeni nimic.

Ma panichez si intru inapoi sa le las la locul lor, fara cutie care nu mai era de gasit.
Cumparaturile le-am platit cu bonuri de masa, deci ar fi identificabil.
Ca le-a luat altcineva in aceeasi seara sau din cauza cutiei, consider ca tot le-am facut dauna...

Va multumesc pentru timpu' acordat!