avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 910 soluții astăzi
Forum Activitate iustin_lita

Activitate iustin_lita

Răspuns la discuția avocat incompetent
Va multumesc pentru promtitudinea si bunatatea de a-mi raspunde la problema mea .
Răspuns la discuția avocat incompetent
Ideea este ca doresc sa castig procesul nu sa il pierd si nu le pot face pe amandoua in timp util ( IN FEBRUARIE AVEM ULTIMUL TERMEN ) .
Răspuns la discuția avocat incompetent
Am verificat si figurează, dar totuși ce este de făcut in situația asta?
Răspuns la discuția avocat incompetent
Se pare ca da, sau cel puțin așa s-a prezentat. Problema mare este ce mai e de făcut?
Sal.Daca citeste un avocat care chiar are cunostinte in drept este impartial,onest si vrea sa ma consilieze la aceasta intrebare in mod GRATUIT ii multumesc anticipat. Intrebare : ce pot face in situatia in care am platit unui avocat pentru a ma reprezenta in cadrul unui proces de impartire a bunurilor intre frati (terenuri+case) suma de 1000 lei ca ma reprezinta si 1000 lei cheltuieli cu combustibilul (este din Bucuresti si litigiul este in Buftea -fara chitante#-o#-o#-o) iar domnia sa nu m-a ajutat cu nimic ex.:nu mi-a comunicat ce acte sunt necesare,nu mi-a spus ca nu am toate actele in regula,nu s-a deplasat niciunde sa scoata doc. oficiale iar la termen s-a infatisat necorespunzator d-na judecator atragandu-i atentia ca nu are la dosar documentatia necesara judecarii cazului mentionand ca-i va retrage dreptul de practica si va suspenda dosarul.
Cum imi recuperez paguba si ce pot face cu procesul avand in vedere ca in februarie e ultimul termen ???
Va multumesc anticipat .
:O