avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1313 soluții astăzi
Forum Activitate vickisor26

Activitate vickisor26

Mulţumesc pt răspuns, mă gândisem şi la acest lucru dar ştiu că şi până la primirea şomajului trece 1 luna poate 2 si se suprapune cu perioada de concediu prenatal...in fine sper să rezolv cumva, sănătoși să fim!
Buna ziua.
Lucrez în învățământ ca profesor calificat din 2007 până în prezent 10 ian 2013, fără nici un fel de întrerupere, de fiecare dată pe perioadă determinată adică de la 1 sept 2007-31 august 2008, etc.
În acest an am ocupat însă un post pe perioada 1septembrie 2012-03 mai 2013, aflând despre valabilitatea postului abia când am depus semnătura pe contract , adică prin octombrie sau noiembrie, în nici un caz în septembrie.
între timp am rămas însărcinată și data preconizată a nașterii ar fi la încep lui august 2013, deci în afara perioadei contractuale. nu mă pricep bine la calcule dar cred că și intrarea în concediul prenatal va fi după 3 mai 2013 :(((((
CUM SÃ PROCEDEZ LEGAL, CE PORTIȚE SUNT CA SÃ POT BENEFICIA DE CELE 3 TIPURI DE ÎNDEMNIZAȚII ACORDATE MÃMICILOR? POATE UN ȘOMAJ, O NOUÃ ANGAJARE (PUȚIN PROBABIL, CONCEDIU MEDICAL...CHIAR NU ȘTIU!!!!!)
VÃ ROG DIN SUFLET SÃ ÎMI RÃSPUNDEȚI LA SOLICITARE ȘI MULTÃ SÃNÃTATE TUTUROR!