avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Activitate ArseneM

Activitate ArseneM

In anul 2007,31 martie am inceput o activitate ca si PFA pe linga calitatea de salariat cu contract de munca pe perioada nedeterminata pe care o aveam.Activitatea ca si PFA s-a desfasurat pina la 20.03.2008 cind a fost inchisa.
Surpriza a sosit in data de 10.01.2013 cind am primit de la Finante o decizie referitoare la obligatii de plata in suma de 358.00 lei,accesorii,iar in ziua urmatoare un alt plic de la ANAF cu o Somatie datata 30./2/2012 si un Titlu executoriu pentru suma de 252.00 lei deci in total 610.00 lei .Dupa ce am citit-o si rascitit-o am realizat ca mi se imputa acesti bani pt.ca nu mi-am platit CASS in perioada de PFA . La vremea respectiva nu am stiut ca Legea ma obliga sa platesc de doua ori :ca salariat si ca PFA. Nu e corect dar sa admitem ca asa trebuie , de ce nu mi-au fost trimise toate astea acum 4 ani ?????????
Adica in 2008,2009,2010,2011,2012 ??????????????
Hotie cu acte in regula ,chipurile adica sa mai fecm rost de niste bani de la fraieri.
Respect aceasta institutie -Statul Roman-pacat ca cei care il reprezinta nu sunt decit niste sarlatani
Daca se poate as dori niste lamuriri daca este corect sa fiu dublu taxata cu contributia la sanatate. Orice alte informatii sunt binevenite.
Multumesc anticipat :)