avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1698 soluții astăzi
Forum Activitate mari1976

Activitate mari1976

Doresc si eu sa stiu daca exista vre-o cale de atac pentru a-mi recupera permisul tinand cont de faptul ca parchetul a decis clasarea cazului.Va rog din suflet sa-mi comunicati si mie ce sanse am.
nu ,nr mele erau perfect valabile fiind nr de persoana juridica din germania asa numitele nr de handler,aveau asigurare valabila pentru toata europa facand si noi parte din UE am zis ca sunt valabile si pe teritoriul nostru.
Deci sa inteleg ca cei de la Bv au procedat corect in cazul meu.In 2014 sa dat o ordonanta cu privire la circulatia pe drumurile publice cu nr rosii de parc si cu nr cu galben in partea dreapta cum ca nu este voie sa circuli cu astfel de nr,dar eu am fost prins pe data de 15 septembrie 2013,perioada in care nu era nici o lege care sa interzisa circulatia cu astfel de nr
In septembrie 2013 venind din germania cu un autoturism inmatriculat cu nr rosii de handler din germania am fost oprit la bv si mi sa intocmit dosar penal pentru conducerea unui autoturism nainmatrculat,dupa un an de zile dupa ce am adus fel si fel de dovezi(asigurare pentru toata europa,nr mai fiind in romania si in alte state membre ue.de nenumarate ori)talonasul rosu fiind scris corect ,mi sa dat clasarea cazului de catre parchetul bv cu neimputabilitate.Megand la bv cu respectiva ordonanta la politia rutiera mi sa transmis ca intr-o saptamana o sa-mi trimita permisul la ploiesti pentru ridicare dar acolo surpriza mi-au suspendat permisul pentru 90 zile fara nici o micsorare de pedeapsa,fara testare.intrebarea mea este daca mie mi sa clasat cazul cu neimputabilitate este normal sa mi se suspende si permisul pentru 90 zile?Ce sanse de atac am?