avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 842 soluții astăzi
Forum Activitate Taisia87

Activitate Taisia87

Răspuns la discuția Casatorie cu cetatean roman
Va multumesc mult p-u raspunsuri!Inca o intrebare...Pot depune fara iubit actele la ambasada?sau e necesar ca el sa vina si sa stea cu mine pana dupa casatorie si perfectarea actelor de reintregire a familiei?Ar pierde zile de munca...Caci dupa cate am inteles,insotita de el pot pleca in Grecia..
Buna ziua!Sant cetateanca a Republicii Moldova.Iubituk meu este cetatean roman cu permis de sedere in Republica Elena.Locuieste acolo de mai bine de 7 ani impreuna cu baietelul lui.Am si eu un copil din prima casatorie.Asa a vrut Domnul sa ne cunoastem si sa se unim destinele.Vrem sa ne casatorim dar nu stiu unde ne este mai usor,in Grecia sau in Moldova?Care sant pasii pe care trebuie sa ii urmam dupa casatorie,dat fiind faptul,ca vreau sa plec la el in Grecia?Am cerut viza de scurta sedere,pentru ca voiam sa ne casatorim acolo dar Ambasada mi-a refuzat viza.Acum nu stim ce sa facem si cum sa facemDaca e sa ne casatorim aici,in Moldova,cat timp trebuie sa asteptam ca sa se perfecteze actele p-u reintregirea familiei??Santem deja obositi dupa atata fuga pe drumuri si cerem ajutorul dvs. p-u a ne da cateva sfaturi cum sa incepem si unde?