avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1015 soluții astăzi
Forum Activitate iiionnn

Activitate iiionnn

DECI O POT LUA ACASA AVAND 15 ANI?!si da ea vrea sa locueasca cu mine.MULTUMESC ...SI AM UITAT SA SPUN,RAPORTURILE SEXUALE AVANDULE CU IA AVAND VARSTA DE 14 ANI AM PRIMIT O AMENDA PENALA.deci pot sa spun ca "am scapat" cu acea ploblema dandumi amenda
Salut!Am 21 de ani ,si am o relatie cu o fata avand varsta de 15 ani,si mentionez k am intretinut relatii sexuale cu ia ,parintii fetei nu sunt deacord cu relatia ,mi-au facut reclamatie la politie ,cand fata avea varsta de 15 fara o luna,m-am prezentat la postul de politei(am fost chemat)am dat declaratie (cum m-am cunoscut cu ia,cum s-a ajuns la intretinerea relatiilor sexuale,cat timp avem inpreuna etc.),deasemenea si ia a dat declaratie(asemeni intrebari ca si la mine),spunand in declaratie k nu am fortato ,nu am obligato sau altceva sa intretina relati sexuale cu mine,a vrut de buna voie.Sa hotarat sa imi dea o amenda penala,acum fata are 15 ani impliniti de o luna si cv,ea vrea sa vina la mine acasa,sa locuiasca cu mine(nu se mai intelege cu parinti,se comporta urat cu ia etc.) spunandumi de multe ori ca se omoara,ca ma iubeste mult si nu poate sa stea fara mine,si eu tin la ea foarte mult si vreau sa o iau acasa la mine sa nu faca ceva (sa se omoare),deaceia ea mai fuge de acasa si vine la mine,stand 12 zile,pana ce vine parinti sa o ia.INTREBARE MEA ESTE:O POT LUA ACASA AVAND VARSTA DE 15 ANI?SI DAK O POT LUA CUM?CE TREBUIE SA FAC?SI DAK PARINTI EI SAU POLITIA IMI MAI POATE FACE CEVA? VA ROGMULT DACA PUTETI SA MA AJUTATI!!! VA MULTUMESC!!:(