avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 656 soluții astăzi
Forum Activitate botezatu1980

Activitate botezatu1980

am o intrebare...pe data de 1 aprilie miam scos buletinul,ear dupa o sapt mia disparut.....am avut o cearta cu mama inainte,cred ca mi la luat ea,ce as putea face ei sami dea buletinul,ca de bunavoie nu vrea,daca chem politia e bine?
Răspuns la discuția Poate sa-mi ia copilul?
multumesc
am o intrebare......am trait cu un baiat in concubinaj,din catre a rezultat un copil care acum are varsta de 1 si 6 luni,acu cateva zile am fugit de la el impreuna cu copilul meu,acu ma ameninta in tel cami ea copilul...cum ar putea sa mil ea?daca ma da in judecata ar avea vreo sansa ca instanta sa il dea?multumesc,gabi
in anul 2008 am facut rate cu buletinul la cateva telefoane avand 2 contracte,unul de 35 milioane,al 2 de 40 mil.....am o oprire pe salariu prima rata( 200ron)....si mia venit acu si cea dea 2 oprire ( cea de 40mil)..e posibil sa mi sa puna oprire si pe cea dea 2 rata?avand in vedere ca eau salariul de 850......:(..??
am o intrebare....am o relatie cu o fata are un copil,traieste in concubinaj deci nu are acte cu el....ea vrea sal paraseasca...intrebarea este...daca pleaca cu copilul ( iubita mea )o poate acuza de rapire de copil?mentionez nu au acte,desi el a recunoscut copilul....??:(
am o intrebare daca ma puteti ajuta.am niste datori pe care nu le-am mai platit delok....intrebarea este....e adevarat ca dupa cinci ani te sterge din baza lor de data ca datornic?
deci,nu ma poateafecta cu nimik?poate sa-mi faca rau ca-mi poarta numele?
buna seara ,eu am fost casatorit 2 ani ,dupa care dupa acesti 2 ani de casatorie am divortat pt infidelitate din partea sotiei,copii sau impartit egal ,o fata la ea una la mine..noi doi cand neam casatorit sotia sa trecut pe numele meu (BOTEZATU )......dupa divort ea nu sia schimbat buletinul,pentru ca nu a apucat deoarece a plecat in germania (cu buletinul ).ea acum are o relatie cu un baiat acolo in germania din care a rezultat un copil cu acest individ........................intrebarea este.....EA daca nu sia schimbat buletinu raminind pe numele meu de familie poate sa ma treaca pe mine pe certificatul de nastere a copilului nascut in locul tatalui?( daca acel individ nu ea recunoscut copilul)......poate sami faca ceva mie ( rau ) mentionez,imi poarta si acum numele de familie.va multumesc ,astept raspuns
stiu ca nu este pensie ce am eu......este indemnizatie
buna ziua,ma numesc viorel,am si eu o problema grava.vreau sa spun ca in anul 2007-2008 am facut un contract cu firma sc nebancara ,am cumparat produse de la ei...vreau sa spun cam platit vreo 2 ani de zile apoi nu sa ,mai putut plati din cauza banilor,.....vreau sa va spun ca mam trezit cu o foaie de la firma Editat ( o firma de recuperare rstante )..din care reiese ca tre sa platesc toata suma pe care o aveam restanta plus penalitatile.,iar mai departe ma ameninta ca daca nu platesc imi va face executare silita.problema e ca eu nu am propietati si nici bunuri pe numele meu,intrebarea e....pot fi executat silit?mentionez ca am o pensie de handicap de 234ron.eu locuiesc la mama deoarece am divortat (avind si un copil ).va multumesc....asteptrasp