avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 550 soluții astăzi
Forum Activitate misu_oo1

Activitate misu_oo1

buna seara!am o rugaminte la experienta dvs pe care o aveti,dak lichidatorul juridic care a fost pus de catre tribunal lichideaza firma care a fost la randul ei snc. ce se intampla cu spatiile pe care firma le are?...raman in aer sau conform hotararii care se va da de catre tribunal dupa ce a fost achitati toti creditorii,ramane unicului actionar care mai este in viata impreuna cu mostenitorii adica copii?va multumesc:frantic:
misu_oo1 a scris:

pot achita suma restanta la ANAF chiar dak lichidatorul judiciar a inceput inaintarea procedurii de faliment fara ca acesta sa aibe o hotarare definitiva si executorie,adica poate fi luata in consideratie in tribunal sau achit si ma trezesc ca acsesta isi vede de treaba lui si ma executa punandu-mi sechestru pe spatiile pe care le detin?


avand in vedere experienta dvs. in domeniu,care ar putea fi onorariul pe care l-ar practica un lichidator juridic pentru a inchide procedura de insolventa si a ridica procedura de faliment?va multumesc!
pot achita suma restanta la ANAF chiar dak lichidatorul judiciar a inceput inaintarea procedurii de faliment fara ca acesta sa aibe o hotarare definitiva si executorie,adica poate fi luata in consideratie in tribunal sau achit si ma trezesc ca acsesta isi vede de treaba lui si ma executa punandu-mi sechestru pe spatiile pe care le detin?
dak firma se afla in insolventa si are datorii doar catre ANAF ,se poate pune sechestru pe bunurile firmei dak aceasta se duce si achita catre ANAF fara a mai trece pe la lichidator sa-si mai i-a si acesta comision?