avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Activitate Baltazar909

Activitate Baltazar909

Răspuns la discuția Înselãciune
1 - Citi ce a scris userul pe alte topicuri. NU FACUT LISTING CU CONTINUTUL ,SI NICI CU VALOREA. A trimis pur si simplu un colet fara ramburs. Iar teparul trebuia sa tirmis alt colet. tot asas. La depus fara martori. DEci nu se poate deomnstra ce era in colet. Ce semnatura? Daca sia dat date false, doar nu o fis pus semnatura lui. Nu i sa cerut buletinul.

2 - Pai va duce aviz de expeditie, pe care scrie ca sa trimis un colet, fara sa fie mentionata valoarea sau continutul.

3 - Acea lege a fost abrogata fiind neconstitutionala. Se retine doar cine a fost sunat, de pe ce numar si duarata conversatiei. nici vorba de continut. Legea a fost declarata neconstitutionala. Cmatariilor li sa emis mandate de intercepatre. Unde Dumnezeu ati terminat dreptul?

4 - Pai a livrat unei persoane careia nu ia cerut act de identitate.
5 - Este denunt calomnios.

Pai dumneavoastra ce construiti?
Mai bine ii spuneti omului realitatea, ca nu are sanse.
Si va rog sa studiati dreptul inaine de a posta ca mediator.

Aratai-mi o sentina de condamnare pe tepe online.
Ce flagrant sa ii faca? Astfel de persoane dau trei patru tepe si se reprofileaza. atat.

Degeaba are 5 plangeri. sunt in rem, au doar ip-ul, care e wirelles.

Va rog sa recitit inainte sa dati un raspuns nemotivat, si sa motivati legal. Doar ati studiat dreptul

O zi buna.
Răspuns la discuția Înselãciune
Sunt cateva puncte sensibile in acest caz.
1 - Cine te va crede pe cuvant, ca tu, ai trimis un colet de o valoare asa mare unui necunoscut, si ca i-ai pus ce trebuie in colet.
Eu unu nu as crede asa ceva. M-as mira sa creada un judecator.
2 - Cum vrei sa demonstrezi ca tu ai trimis ceea ce trebuia, sau ca el nu ti-a trimis ceea ce trebuia.

3 - Am citit toate posturile tale, si reiese faptul cai ai probe, niste conversatii pe email. Asa ceva nu merge in penal. Mai spui ca sa conecatt de la wirelles, cum demonstrezi ca a fost el?
4 - Cred ca esti constient, ca si curieru poate sa minta ca recunoaste persoana, ca sa scape el.

5 - Mai trebuie sa fi constient, ca risti sa fi acuzat de denuntare calomnioasa.
6 - Orice avocat bun va combate cu usurinta asa zisele robe pe care le aduci, care defapt in penal, nu sunt prea luate in seama.

Cel mai biine ar fi sa recunoasca, este singura ta sansa. Dar daca sia luat avocat, nu cred ca va recunoaste.

Tot ce am scirs e din experienta, pentru ca si eu am luat teapa, si cam asta mi-a zis procurorul. Expertize nu se vor face din lipsa de fonduri.
SRI. foarte buna gluma.