avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1882 soluții astăzi
Forum Activitate nicoletatl

Activitate nicoletatl

referitor la subiectul de mai sus am cateva intrebari,

1.Am primit ulterior facturi cu chitante dar acele facturi nu contin stampila si semnatura,intrebarea mea este daca ele sunt valabile?

2.as vrea sa stiu daca este valabila in instanta aceasta notificare scrisa cu stampila si semnatura?

3.daca nu sa facut Receptia lucrarii care ar fi problema din punct de vedere fiscal?

Va multumesc,

Am incercat de 3 luni si tot amana iar de la o vreme nici nu mai raspunde la telefon .Cum sa procedez in acest caz ?Va multumesc .
Buna ziua,am o mare problema si neintelegere cu o firma care se ocupa cu amenajari magazine la care am apelat in urma cu 4 luni am incheiat un contract de colaborare si am achitat in avans chiar in prima zi o parte din suma initiala dar nu am obtinut o chitanta ci o notificare scrisa de mana cu stampila si semnatura administratorului(cel care a efectuat lucrarea )as vrea sa stiu daca este valabila in instanta aceasta notificare scrisa ?.O a doua parte din bani au fost virati in cont si asa s-a achitat jumatate din suma stabilita prin contract.Pana la finalizarea lucrarii s-a achitat si cealalta jumatate dar banii au fost dati cash fara chitanta.Am primit ulterior facturi cu chitante dar acele facturi nu contin stampila si semnatura,intrebarea mea este daca ele sunt valabile ?pana la finalizarea lucrarii sau retras o parte din materiale care de fapt au fost platite dar nu s-a facut receptia lucrarii ptr.a stabili exact care este suma reala si nu cea din contract ptr.ca nu au fost necesare atat de multe materiale dar ele sau platit.In situatia asta cum as putea sa-mi recuperez banii tinand cont ca administratorul nu vrea sa vina sa faca acea receptie a lucrarii ?este din alta localitate.Ce ar putea fi de facut in situatia asta si care ar fi metodele legale ???
Va multumesc!