avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 318 soluții astăzi
Forum Activitate voiree11

Activitate voiree11

Răspuns la discuția raspunderea patrimoniala
va multumesc mult.
problema cea mare este ca nu am posibilitatea sa achit stopajul la sursa.
buna ziua.
am un apartament impreuna cu sotia , pe numele la amindoi .
va rog sa-mi spune-ti daca finantele in urma raspunderii patrimoniale la insolventa societatii al carui asociat sint poate sa puna sechestru pe apartament .
va multumesc
Răspuns la discuția stopaj la sursa
buna ziua
doresc sa va mai intreb daca noua lege privind majorarea pedepselor v-a avea efect si in cazul meu tinind cont ca inca nu s-a deschis nici un fel de actiune impotriva mea si cum as putea sa ies ,, basma curata ,,
va multumesc
Răspuns la discuția stopaj la sursa
sau as putea cere trecerea datoriei pe persoana fizica cu o esalonare pe termen lung aproximativ 10 ani ?
Răspuns la discuția stopaj la sursa
buna ziua
intr-adevar aveam de plata aceea suma catre bugetul de stat dar aveam de recuperat de la o societate srl o suma echivalenta cu datoria si aceasta societate a intrat in insolventa si nu am mai recuperat nimic.
in procesul verbal scris in timpul inspectiei fiscale am scris acest lucru si faptul ca am dorit achitarea debitelor , dar din cauza incasarilor slabe nu s-a mai putut achita .
in acest caz la ce trebuie sa ma astept , sau cum as putea sa scap mai usor tinind cont ca afacerea este inchisa si nu am de unde sa platesc .
va multumesc
Discuție stopaj la sursa
buna ziua
am avut un control de la finante si m-i s-a gasit datorii de 40.000 ron , din care 12.000 stopaj la sursa
mentionez ca societatea intra in dizolvare si nu am fondurile necesare pt achitarea debitelor
ce m=i se poate intimpla din punct de vedere juridic si cum pot scapa fara sa mai achit aceste sume , intr-u-cit societatea a mers pe pierdere fara sa reusesc sa o redresez
va multumesc