avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 844 soluții astăzi
Forum Activitate banetti

Activitate banetti

buna ziua.am pimit mesajul dumneavostra si va multumesc ca mi-ati raspuns la intrebarea mea.dar va rog frumos sa imi raspundeti inca o data la mesajul meu pt ca nu inteleg ce inseamna un tert.Deci: DACA SORA MEA NU INTELEGE SI NICI NU AJUNGEM CU EA LA NICI O INTELEGERE.FARA SORA MEA SI ACORDUL EI , EU SI CU MAMA PUTEM VINDE APARTAMENTUL LA CLIENT?EI SI MAMA VREM SA II OFERIM PARTEA EI ATUNCI CAND ESTE VANDUT APARTAMENTUL LA CLIENT SE POATE?.VA ROG FRUMOS SA IMI EXPLICATI CE II DE FACUT SI CUM SE PROCEDEAZA.FARA EA PUTEM VINDE AP.DACA EU CU MAMA FACEM O PLANGERE ?.CREDETI CA DUPA PROCES MAMA ARE CASTIG DE CAUZA?MAMA A VRUT SA II OFERE BANI PRIN NOTAR DAR SORA MEA NU II DEACORD.VA MULTUMESC.
buna ziua.Tatal meu a decedat cu 1 an in urma. Eu si mama vrem sa vindem apartamentul, dar sora mea nu este de acord..Eu am 28 de ani iar sora mea 45 este casatorita si traieste la casa ei cu copilul si cu sotul.EU LA VARSTA DE 18 ANI AM PLECAT DE ACASA SA LUCREZ IN STRAINATATE,la moartea lui tata am venit acasa si acuma stau in chirie in alt oras si aici lucrez.As vrea sa va intreb cum se procedeaza sa o afectam pe sora mea sa vindem apartamentul ca mama sa ma poata ajuta sa imi cumpar o casa cu bani care ii mai am stransi.Va rog frumos sa imi raspundeti, care sunt procedurile si ce cheltuieli la toate astea si daca mama poate sa renunte la mostenire in favoarea mea.va multumesc.