avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1169 soluții astăzi
Forum Activitate Flori79

Activitate Flori79

Multumesc pt.raspunsul d.voastra,d.na Olivia.
D.na Alina...va multumesc pt.raspuns...nu,nu am cu cine sa.l las aici,mama mea e foarte bolnava iar tatal meu munceste de dimineata pana seara.Si imi doresc neaparat ca minorul sa creasca langa mine.
El este in Italia,ultima adresa unde a locuit nu o stiu..am un numar de telefon pe care am trimis sms.uri dar nu.mi raspunde.Prima infatisare in instanta e pe 25 iunie...as putea oare sa sper ca va fi si el prezent..desi el este atat de dezinteresat ?Avocata mea,mi.a spus ca ar fi o solutie ca el sa trimita o declaratie prin care e de acord cu desfacerea casatoriei si incredintarea in exclusivitate a minorului si atunci nu ar mai fi nevoie sa se prezinte pe 25 iunie...dar repet,desi stie despre asta,desi mi.a spus la inceput ca e de acord,acum "a disparut".am dovezi ca el ne.a abandonat si nu s.a mai interesat de noi..si alta intrebare,e posibil ca minorul sa fie audiat?are doar 9 anisori.Va multumesc din suflet si.mi cer scuze pt eventualele greseli facute sau daca am repetat anumite lucruri de multe ori.
Urgent,nu pot spune ca e chiar urgent.Sunt intr.o relatie cu cineva care e stabilit in alta tara(mentionez ca si sotul meu e intr.o relatie cu cineva,locuieste cu persoana respectiva)si as dori sa ma stabilesc si eu cu minorul in acea tara unde e persoana cu care sunt in relatie.Ideea e ca din cate am aflat de la niste prieteni comuni(ai mei si ai sotului)el nu prea ar mai vrea sa.mi dea semnatura..desi de doi ani de zile nu se mai ocupa de minor.
Buna dimineata.......Sunt in proces pt,divort si pt obtinerea custodiei exclusive a minorului.tin sa mentionez ca nu pot sa obtin semnatura prin care sotul meu e de acord sa.mi incredinteze custodia mie desi la inceputul procesului ne.am inteles ca este de acord.El nu este in tara,este plecat si nu reusesc sa mai dau de el.As vrea sa plec si eu cu minorul din tara si nu pot deoarece nu am semnatura lui sa pot face pasaport minorului.Ce se poate face in cazul acesta,in cazul in care nu obtin semnatura lui..chiar nu exista si alte solutii?:((.Va multumesc.