avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1015 soluții astăzi
Forum Activitate lungus22

Activitate lungus22

Va multumesc mult pentru informatii.
O zi buna va doresc.
Va multumesc pentru raspuns si pentru informatii. Asa am procedat cand am solicitat pensia cu singura exceptie ca atat in Spania cat si in Romania
nu mi-au solicitat formularul E207. Mi-au spus ca toata documentatia va fi intocmita oficial intre CNPAS (Romania)si INSS (Spania) din Spania se va trimite in Romania un document care se cheama "Vida Laboral" iar aici in Spania mi-au cerut copie dupa Cartea de Munca din Romania si Cuponul de pensie din Romania.

Totusi mai am o intrebare: Cum va fi influentata pensia mea din Romania? Ca se recalculeaza stiu, ceea ce nu stiu este ce fel de date se iau in calcul la recalculare pentru cei 10 añi din Spania? Salariile din Romania ori salariile din Spania, nu stiu daca va fi mai mare, mai mica ori va ramane la fel cum este in acest moment. Va multumesc anticipat.



Sunt pensionara in Romania din 2004. Am avut 30 de ani de munca in Romania si am mai muncit 10,5 ani in Spania. Solicit pensia in Spania fiindca m-am stabilit aici.
Cum va fi afectata pensia mea din Romania, se va recalcula vand in vedere cei 10 ani din Spania?